یکشنبه 28 مهر 1398 :: نویسنده :

  - سازمان غذا و دارو روز دوشنبه اعلام كرد كه به چندین شركت هشدار داده است كه بازاریابی دستگاه های لیزر تنگی واژن  برای رویه هایی را كه به عنوان "جوان سازی واژن" انجام شده است ، متوقف كنند و گفتند كه این اقدامات درمانی خطرناک و فریبنده است.

در ابتدا این آژانس برای درمان شرایط جدی مانند سرطان ، زگیل تناسلی یا جراحی از جمله هیسترکتومی ، لیزرها و دستگاههای مبتنی بر انرژی را به بازار اجازه می داد.

اما در سال های اخیر ، تولید کنندگان به شدت علائم مربوط به آتروفی واژن ، یائسگی ، بی اختیاری ادرار و عملکرد جنسی ، لیزرها را به شدت ترویج می کنند. درمانهای آرایشی و بهداشتی با استفاده از لیزر و سایر محصولات برای سلامتی واژن نیز در بین خانمهای جوان تر رایج شده است.

برخی از روش های درمانی برای از بین بردن یا تغییر شکل بافت واژن - عمل تنگ کردن واژن  از دستگاه ها استفاده می کنند که سازندگان می گویند برخی از مشکلات مربوط به خشکی یا سایر بیماری ها را برطرف می کند. F.D.A. مخالف است اما حتی اگر آژانس در ابتدا دستگاههای خاصی را برای معالجه خاص تصویب می کرد ، پزشکان قانونی است که آنها را برای شرایط غیر برچسب استفاده کنند.

 

این آژانس در یک نامه خاطرنشان کرد که یک تولید کننده ، BTL Industries ، یک دستگاه رادیویی با فرکانس رادیویی ، Exilis Ultra 360 را به عنوان رویکرد جدیدی برای "سلامت صمیمی زنان" بازاریابی می کند ، حتی اگر این محصول فقط توسط F.D.A تصویب شده باشد. برای استفاده در پوست مانند درمان چین و چروک ، از جمله پلک ها. F.D.A. صفحه وب "مجموعه لگن" شرکت ، که در آن دستگاه تبلیغ شده بود که قادر به ساخت کلاژن و الاستیسیته برای "قطعات صمیمی زن" بود ، توصیف کرد و درخواست کرد که این شرکت اسناد و مدارکی را که پاک شده است برای تهیه محصول برای چنین مواردی ارائه دهد.

آژانس نسخه هایی از نامه های ارسال شده به سازندگان MonaLisa Touch ، Femilift ، Venus Fiore System و سایر دستگاه ها را ارسال کرد و به آنها گفت که دستگاه های مربوط به روش جوان سازی را ارتقا ندهند.

دکتر اسکات گوتلیب ، F.D.A گفت: "این محصولات خطرات جدی دارند و شواهد کافی برای حمایت از استفاده از این اهداف ندارند." کمیسیونر، رئیس پلیس. "ما عمیقاً نگران هستیم كه زنان آسیب ببینند."

دکتر گوتلیب همچنین اظهار داشت که وی نگران این است که بازاریابی فریبنده این دستگاه ها ممکن است مانع از دستیابی برخی از بیماران درمانی برای شرایط